Jdi na obsah Jdi na menu

2014_08_30_V

O víkendu 30.-31.srpna 2014 navštivili občané Brníčka naši družební obec Horné Vestenice v okrese Preividza na Slovensku.

Zcela obsazený autobus vyrazil v 6 hodin ráno a v 10 hodin dopoledne již byli návštěvníci přivítáni slovenskými představiteli v čele se starostou ing. Pavlom Foltánom. K dobré náladě přispělo malé občerstvení, společná účast na mši svaté v místním kostele, klidná procházka pěkně upravenou obcí i chutný oběd připravený šikovným místním kuchařem. Přátelské vztahy nenarušil ani souboj Movavanů a Slováků, který se konal na fotbalovém hřišti v nedaleké Nitrici. Konečný výsledek 6:4 potěšil spíše domácí, hostům ale dobrou náladu nevzal. Ti, kteří ráno nazuli toulavé boty a byli ochotni oželet podívanou na bratrovražedný zápas v kopané, vyrazili pod vedením zkušeného horského vůdce a obecního poslance pana Michala Homoly na několikahodinovou tůru do blízkých vrchů. S takto získaným nadhledem a možná i odřenou patou se pak připojili k již probíhající veselici, kterou místní mezitím uspořadali u kulturního domu při příležitosti návštěvy našich občanů.

Družení při dobrém jídle a tanci přerušil až noční odjezd do hotelu v Prievidzi. Třešničkou na dortu byla nedělní prohlídka zámku v Bojnicích. Kulturní barbaři však místo toho nechali svoje těla na pospas teplé léčivé vodě v lázních. Po srdečném rozloučení se staronovými přáteli a výbornými hostiteli z Horných Vestenic naši cestovatelé štastně dojeji do domovské obce Brníčko.