Jdi na obsah Jdi na menu

Myslivecký spolek Brníčko – Strupšín, z.s.

Myslivecký spolek  Brníčko-Strupšín, z.s.

Obrazek

 

 

Myslivecké sdružení Brníčko – Strupšín, občanské sdružení, bylo založeno v roce 1993, kdy mělo 12 členů. V současné době hospodaří na 567 ha honební plochy, z toho 381 činí plocha zemědělská. 156 ha plocha lesní, 2 ha plocha vodní a 28 ha plocha ostatní.

Členská základna dnes má 23 členů, 1 čestného člena a 3 povolenkáře.

Úkolem mysliveckého sdružení je společný výkon práva myslivosti v honitbě v souladu se schváleným plánem mysliveckého hospodaření a lovu, dále pak v souladu se zákonem o myslivosti č. 449/2001 Sb., provádění ochrany myslivosti a přírody, dodržování rozhodnutí vydaných orgány státní správy myslivosti a dodržování zásad chovu zvěře.

Vedle výkonu práva myslivosti zajišťuje myslivecké sdružení společenské akce pro širokou veřejnost. Pořádá pravidelně každý rok v červnu – měsíci myslivosti Myslivecké odpoledne u myslivecké chaty v Brníčku, na podzim v době honů Poslední leč v Kulturním domě ve Strupšíně a v zimě tradiční Myslivecký ples v Kulturním domě ve Strupšíně. Na těchto akcích mají myslivci ve spolupráci s jejich manželkami připravenou výtečnou mysliveckou kuchyň se specialitami, jako myslivecký guláš, pečený divočák s knedlíkem, se zelím, nebo šípkovou omáčkou, dančí řízek s bramborovým salátem apod.

Myslivecké sdružení Brníčko – Strupšín je již každoročně partnerem pořádání Svatohubertských slavností v Zábřehu. Tímto podporujeme Řád svatého Huberta s dodržováním historických tradic české myslivosti.

 

„Myslivosti zdar!“                                               

 

 

 

Příspěvky