Jdi na obsah Jdi na menu

Při opravě kostela byl nalezen poklad

11. 8. 2014

Při opravě kostela v Brníčku, kterou pomáhá zajišťovat majiteli nemovitosti římskokatolické církvi náš místní obecní úřad, byla nalezena ve věži kostela plechová schránka. Zmínka o jejím uložení se nachází i v zápisech kronikářů a tam byl také zaznamenán i její obsah.

Porovnat pravdivost zápisu v kronikách se skutečností se rozhodli v kanceláři starosty obce Brníčko zástupci vlastníka kostela pan farář Mgr. Vladimír John z farnosti Lesnice, technik dozorující opravu pan Diblík, kronikář obce,  zástupci tisku a někteří zastupitelé obce.

Schránka obsahovala řadu historických mincí z minulých dob, ve kterých probíhaly předchozí opravy kostela, nejstarší pak byly groše z roku 1760 a krejcary z roku 1851. Kromě mincí byly nalezeny fotografie hradu a obce z poslední opravy kostela v roce 1961 a byla také přiložena část filmového pásu ve formátu Super 8. Dále bylo ve schránce nalezeno několik papírových dokumentů.

Fotografie z opravy kostela a otevření plechové schránky a naskenované nalezené dokumenty si může zvídavý návštěvník stránek prohlédnout v přiložené fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Oprava kostela 2014